Kariyer Fırsatı

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ VE WECENTER PROGRAMI İLE ÖĞRENCİ VE MEZUNLARIMIZA AMERİKA’DA KARİYER FIRSATI

Nişantaşı Üniversitesi ve WeCenter Programı birimimizin çalışmalarıyla, 12-13 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul’da, Mutfak Sanatları ile Turizm ve Otel Yönetimi alanlarında eğitim görmekte olan 4. Sınıf öğrencileri ve eğitimini tamamlamış mezun gençlerin katılabileceği bir dizi Yurtdışı Mesleki Gelişim ve Kariyer Etkinliği düzenlenecektir.

Etkinlik, Amerika Birleşik Devletleri, State Department tarafından programı yürütmek ve yaygınlaştırmak üzere yetkilendirilen Amerika’daki destekleyici kuruluşlardan biri olan (U.S. Sponsoring Organizations) IEE – International Educational Exchange iş birliği ile organize edilmektedir.

Etkinlik sırasında, APT Amerika programı kapsamında Ev Sahibi Kuruluş niteliği taşıyan ve Amerika’nın saygın şirketlerinden olan Bald Head Island Club ve The Kiawah Island Club şirketlerinin İnsan Kaynakları yöneticileri etkinlikte yer alacak ve dünyanın en önemli ve high-class golf destinasyonlarından biri olan Hilton Head Island, SC’deki tesislerinde görevlendirmek üzere,  6 ya da 12 ay süreli, maaşlı staj pozisyonları için işe alımlar gerçekleştirmek üzere adaylarla yüz yüze görüşmeler yapacaklardır. 

Bu kapsamda, Nişantaşı Üniversitesi ve WeCenter Programı birimi olarak, Yurtdışı Mesleki Gelişim ve Kariyer Etkinliği’ni 12 - 13 Şubat tarihlerine; Nişantaşı Üniversitesi’nin yukarıda belirtilen ilgili bölümlerinde eğitim görmekte olan 4. Sınıf öğrencileri ve eğitimini tamamlamış mezunları için organize ediyoruz.

Etkinliğin ilk bölümünde ilgili bölümlerden tüm öğrenci ve mezunların katılabileceği genel katılıma açık bir bilgilendirme semineri düzenlenecek, ikinci bölümünde ise programa katılmak isteyen öğrenci ve mezunlarınınız Amerikalı İK yöneticileri ile yüz yüze görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Görüşme öncesi CV’inizi hazırlamanızı rica ederiz. CV formatına buradan ulaşabilirsiniz. CV’inizin oluşturulması konusunda WeCenter Ofisimize (104 nolu ofis) uğrarayarak konusunda deneyimli danışmalarımızdan destek alabilirsiniz.

Yüz yüze görüşmelere katılmak isteyen adayların ön başvuruları alınarak program katılım kalifikasyonlarını sağlayıp sağlamadıkları konusunda bir ön elemeden geçirdikten sonra etkinliğe davet edilecektir.

Bu ön değerlendirme ve etkinliğe katılım ücretsizdir. 

Öğrenci ve mezunlarınız için çok önemli bir kariyer ve kazanç fırsatı sunan Yurtdışı Mesleki Gelişim ve Kariyer Etkinliği’ne katılımızı; üniversitemiz ve WeCenter Programı birimimizin destekleriyle yurt dışında kariyer fırsatlarını değerlendirmenizi bekliyoruz.

İLETİŞİMMaslak Mahallesi, Taşyoncası Sokak, No: 1V ve No:1Y Bina Kodu: 34481742 Sarıyer/İstanbul


+90 (212) 210 10 10


[email protected]

Nişantaşı Üniversitesi WeCenter Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Birimi