Internship

Programın amacı, yabancı meslek mensuplarının seçtikleri mesleki alanda maaşlı bir uygulamalı deneyim ile mesleki beceri ve uzmanlıklarını geliştirmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmelerine izin vermektir.

Program mezun olacak veya mezun olmasının üzerinden henüz 1 yıl geçmemiş kişiler için geçerlidir.

Programın süresi 6-18 ay aralığındadır.

Günümüzde iş dünyasında iyi bir kariyer yapmak ve başarı için sadece iyi bir diplomaya sahip olmak yeterli değildir. Sizi diğerlerinden farklılaştıracak ve rakiplerinizin önüne geçirecek olan temel kriterler; en az bir yabancı dil bilmek ve iş hayatı için donanımlı ve deneyim kazanmış olmaktır.

Bu kriterleri karşılamak size yalnızca Türkiye’de değil küresel iş dünyasında uluslararası şirketlerde kariyer yapmak veya girişim fırsatlarını değerlendirmek için yeni ve geniş bir vizyon kazandıracaktır. Böylece iş hayatında seçilen değil seçen olabilirsiniz.

Ülkemizde birçok üniversite mezunu, iş hayatına başlarken tecrübe koşulu karşısına çıkmakta ve beklentilerinin altında imkanlarla karşılaşmaktadır. Peki, hem öğrenim hayatı devam ederken hem de tecrübe nasıl kazanılabilir ki?

Yurtdışında maaşlı staj fırsatları size iş dünyasında pratik imkanı sunmak ve sizi daha yetkin ve deneyimli hale getirmek için hazırlandı. Yurtdışında yapacağınız staj, üniversite mezuniyeti sonrasında daha spesifik alanlarda uzmanlaşmak için çok önemli bir olanaktır. Katılacağınız uzun süreli staj programı özgeçmişinize ekleyeceğiniz mükemmel bir referans olacaktır.

Turizm, yeme-içme hizmetleri, moda, mimarlık, mühendislik, marka yönetimi, işletme yönetimi, insan kaynakları, finans, pazarlama, lojistik, teknoloji, e-ticaret, yazılım, uçak tekniği ve havacılık başta olmak üzere birçok alanda staj pozisyonları bulunmaktadır.

Üstelik yurtdışı stajınız sırasında o ülkedeki ve diğer ülkelerden gelen profesyonellerle aynı ortamda çalışırsınız. Bu da size çok kültürlü, uluslararası bir şirkette ve iş çevresinde çalışma deneyimi sağlar.

Kişisel gelişiminize paha biçilmez katkılar yapacak yurtdışında staj programı için kendinize şans tanıyın.

Üniversite öğrenimine devam edenler ve üniversite mezunları yurt dışındaki staj programlarına katılabilirler. Ayrıca gidilecek ülkede konuşulan dili iyi bilmek gerekmektedir.

Yurtdışında Staj Yapmanın Faydaları

 • CV’nize ekleyeceğiniz iyi bir referans olacaktır.
 • Yurtdışında iş deneyimi ve yaşama şansı bulursunuz.
 • Yeni insanlar ve kültürler tanıma imkânı bulursunuz.
 • Maaşlı stajlarda belli bir gelir imkanı elde edersiniz.
 • Dilinizi program süresince daha fazla geliştirme imkânı elde edersiniz.
 • Becerilerinizi ve kişisel özelliklerinizi geliştirme fırsatı bulursunuz.
 • Kendi kültürünüzü ve ülkenizi tanıtma imkânı bulursunuz.
 • Staj programının amacı sizi iş hayatına hazırlayarak bir takım pratikleri kazanmanıza yardımcı olmaktır.

Staj Yapılabilecek Alanlar Nelerdir?

 • Turizm Otelcilik Bölümleri
 • Restoran / Gıda Hizmetleri Yönetimi
 • Uçak tekniği ve Teknikerliğiyle ilgilenebilen Mühendislik Bölümleri
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları
 • Aşçılık Bölümleri

Programa Uygunluk

Internship, mezun olacak veya mezun olmasının üzerinden henüz 1 yıl geçmemiş kişiler için geçerlidir.

    Trainee, ilgili bölümden mezuniyetinin üzerinden 1 yıldan fazla geçmiş kişiler veyahut okudukları alana bakılmaksızın  çalışmaya gidecekleri alanda 5 yıl tecrübesi olan kişiler için geçerlidir.

 • -   İngilizce konuşulan bir çevrede başarıyla iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bilgisi
 • -   35 yaşını geçmemiş olmak
 • -   Türkiye veya KKTC’deki bir yüksek eğitim kurumunun staj yapılacak alanla ilgili bir bölümünden mezuniyetinin üzerinden 12 aydan fazla süre geçmiş olanlar için, ilgili alanda en az -   1 yıl iş deneyimi bulunmak
  YADA
 • -   Lisans eğitimi bulunmayan adaylar için; staj yapılacak ilgili alanda ABD dışındaki ülkelerde en az 5 yıl iş deneyimine sahip olmak
 • -   Belirtilen nitelikteki bir eğitim kurumundan mezun olunan tarih ile program başlangıç tarihi arasındaki sürenin 12 aydan daha fazla süre geçmemiş olmak

 

Kendi geleceğine yatırım yapmaya başlamak ve Yurtdışında Staj / Internship ve Trainee programlarıyla ile ilgili merak ettiklerin ve fırsatlar için şimdi sen de WeCenter Nişantaşı Üniversitesi Yurtdışı Eğitim sayfalarını inceleyebilir, FacebookTwitter ve Instagram'dan bizi takip edebilir ve bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Yurtdışında Staj / Internship and Trainee programlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için WeCenter Nişantaşı Üniversitesi Yurtdışı Eğitim'e mail at veya iletişim formunu doldur. Ya da bizi (212) 210 10 10 numaralı telefondan ara.

Sana değer katacak olanaklarla ilgili her biri alanında uzman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile iletişimde olun!

İLETİŞİMMaslak Mahallesi, Taşyoncası Sokak, No: 1V ve No:1Y Bina Kodu: 34481742 Sarıyer/İstanbul


+90 (212) 210 10 10


[email protected]

Nişantaşı Üniversitesi WeCenter Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Birimi